wtorek, 16 kwietniaPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Co to jest powłoka ceramiczna karoserii?

Możesz poprawić wygląd swojej karoserii i zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi, stosując sprawdzone rozwiązania z sektora auto detailingu. Jednym ze skuteczniejszych jest powłoka ceramiczna, która cieszy się sporym zainteresowaniem i przedłuży żywotność lakieru samochodowego. Przeczytaj poniższy tekst i poznaj zasady jej działania!

Jak działa powłoka ceramiczna?

Jeśli jeździsz pojazdem wyprodukowanym w ciągu minionej dekady, możesz się spodziewać, że jego lakier jest podatny na powstawanie różnego rodzaju drobnych uszkodzeń. Jest to spowodowane zmianą w składzie takich preparatów, jaką wprowadzili producenci, aby ich preparaty były bardziej ekologiczne. Nic zatem dziwnego, że takie produkty jak powłoka ceramiczna w Warszawie oraz innych miastach cieszą się sporym zainteresowaniem.

W trakcie zabiegu specjalista nakłada na auto specjalny preparat, który wnika w mikropory lakieru, szczelnie je wypełniając. Dzięki temu Twoja karoseria samochodowa może zyskać: 

  • zwiększoną wytrzymałość mechaniczną,
  • estetyczny wygląd,
  • odporność na kwasy, promieniowanie słoneczne,
  • mniejszą podatność na powstawanie zabrudzeń.

Z czego składa się powłoka ceramiczna?

Podstawowym składnikiem tego rodzaju powłoki ochronnej są nanocząsteczki ceramiczne, bazujące np. na krzemie i fluorze. Wyróżniają się one imponującą trwałością, dlatego po przeniknięciu do jej porów zabezpieczają karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. zarysowaniem. Takiej warstwie podkładowej często towarzyszy kilka utwardzających. Przeważnie stosowane są także wypełniacze, które mają na celu zapewnienie lakierowi optymalnej hydrofobowości, a także poprawę jego właściwości antystatycznych. 

Auto detailing w Warszawie – powłoka ceramiczna

Inwestycja w zabieg, mający na celu zwiększenie ochrony karoserii przed uszkodzeniem, pomoże Ci zachować wartość pojazdu. Okaże się to niezwykle pomocne przy jego ewentualnej sprzedaży w przyszłości. Powłoka ceramiczna w Warszawie, a także mniejszych miejscowościach, jest oferowana przez firmy, które specjalizują się w pielęgnacji samochodów.