niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Co to jest Smart TV?

Co to jest Smart TV i jak to działa

Smart TV to telewizor z dostępem do Internetu i usługami interaktywnymi, takimi jak aplikacje lub zakupy online, umożliwiający widzom oglądanie programów lub filmów na żądanie (VOD – Video on Demand), granie w gry online i robienie innych rzeczy online bez konieczności korzystania z komputera lub konsoli do gier. Smart TV można podłączyć do Internetu bezprzewodowo (Wi-Fi) lub za pomocą kabla (Ethernet).

Jakie są zalety posiadania telewizora Smart TV?

Telewizory to teraz coś więcej niż tylko sposób na oglądanie filmów i programów telewizyjnych. Dziś telewizory są również centrum domowej rozrywki i mogą zapewnić znacznie więcej. Telewizory Smart TV oferują szeroki wybór usług i aplikacji do przesyłania strumieniowego, które ułatwiają strumieniowe przesyłanie muzyki, filmów i programów telewizyjnych z Internetu. Poza tym umożliwiają również bezprzewodowe sterowanie innymi urządzeniami za pomocą pilota do telewizora, co jest bardzo wygodne.

Zalety posiadania Smart TV to:

– Możliwość oglądania filmów w dowolnym czasie

– Domowe centrum rozrywki, którym można sterować z kanapy w salonie

– Bardziej przystępna cena w porównaniu z innymi urządzeniami do przesyłania strumieniowego

Wady posiadania telewizora Smart TV

Przed zakupem telewizora Smart TV warto również znać wady i ograniczenia, z którymi możemy mieć do czynienia przy korzystaniu z tej funkcji tj.:

1. Przepustowość sieci domowej może nie obsługiwać przesyłania strumieniowego danych wideo wymaganych do oglądania filmów na telewizorze Smart TV.

2. Oglądanie programów telewizyjnych na ekranie Smart TV może być niesatysfakcjonującym doświadczeniem dla widzów przyzwyczajonych do oglądania programów telewizyjnych w większym rozmiarze i lepszej rozdzielczości.

3. Jeśli połączenie internetowe zostanie utracone, żadna zawartość nie będzie dostępna do oglądania na telewizorze Smart TV, chyba że ma wewnętrzną pojemność pamięci, która może przechowywać filmy lub inne cyfrowe pliki multimedialne, które zostały wcześniej na niego pobrane.

Czy zatem warto kupić telewizor Smart TV?

Ogólnie rzecz biorąc, inteligentne telewizory mają więcej funkcji i zalet niż zwykłe telewizory. Zapewniają lepsze wrażenia podczas oglądania, ponieważ oferują szerszy zakres treści i bardziej interaktywne funkcje. Dlatego kupno telewizora z funkcją Smart TV niemal w każdym przypadku, będzie dobrym wyborem.