niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Dentysta w Krakowie — kiedy go odwiedzić?

Wizyty u stomatologa przez wiele osób nie są postrzegane jako najprzyjemniejsze doświadczenie. Warto jednak pamiętać, że są niezbędne, gdyż nawet najlepsza, najstaranniejsza higiena jamy ustnej nie jest w stanie ich zastąpić. Ponadto im bardziej dba się o obowiązek ich odbywania, tym mniej nieprzyjemne mogą być. Kiedy należy skorzystać z fachowej pomocy? Sprawdź!

Niezbędne systematyczne kontrole

Nawet mając perfekcyjną higienę jamy ustnej, nie ma się gwarancji, że nie dojdzie do zmian próchniczych, a im wcześniej się je zauważy, tak samo jak objawy innych chorób, tym lepiej. Osoby obawiające się wizyt u dentysty powinny zdawać sobie sprawę z tego, że leczenie mniej zaawansowanych zmian jest mniej kosztowne, kłopotliwe oraz uciążliwe, im bardziej zaś zaniedba się stan swojej jamy ustnej, tym gorzej. W skrajnych przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie leczenia kanałowego bądź usunięcia zęba, co z kolei będzie rodziło konieczność jego zastąpienia odbudową protetyczną czy implantem.

Pomoc dentysty z Krakowa kiedy dzieje się coś niepokojącego

Jama ustna może być trapiona przez rozmaite problemy. Próchnica, zagrażająca zębom, nie jest jedyną atakującą ją chorobą. Bardzo często występują zwłaszcza problemy z dziąsłami, przy czym w wielu przypadkach są bagatelizowane. Jeśli krwawienie dziąseł, ból i opuchlizna mają tendencję do nawracania, powinno się sprawdzić, czy odpowiedzialna za nie nie jest paradontoza. Jeżeli tak jest, jej wykrycie w jak najwcześniejszym stadium jest bardzo ważne, trzeba bowiem wiedzieć, że choroba ta może doprowadzić do utraty nawet zupełnie zdrowych zębów —  poprzez ich rozchwianie.

Oczywiście wskazaniem do odwiedzenia stomatologa, w dodatku niezwłocznie, jest ból zęba. Jest to niestety znak, że próchnica jest już na zaawansowanym etapie —  doszło do zniszczenia tkanek miękkich. Dentysta z Krakowa usunie zniszczone tkanki i odbuduje je za pomocą materiału kompozytowego, co pozwoli na odzyskanie funkcjonalności zęba oraz jego estetyki. Zniknie też ból oraz zapobiegnie się dalszej erozji tkanek. Warto przy tym pamiętać, że w praktycznie każdym gabinecie pacjenci zgłaszający ból przyjmowani są pilnie, najczęściej tego samego dnia.

Ważne wsparcie

Nie da się mieć zdrowych zębów bez wizyt u stomatologa, warto przy tym pamiętać, że choroby jamy ustnej zagrażają nie tylko zębom. Ich wystąpienie oznacza też takie przykre przypadłości jak krwawienie dziąseł, opuchlizna twarzy czy nieświeży oddech.