wtorek, 16 kwietniaPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Dietetyk we Wrocławiu — w czym może pomóc?

Sposób odżywiania jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym, elementów zdrowego życia. Jeśli jest odpowiedni, organizm funkcjonuje prawidłowo, jest odporny na choroby, a człowiek może cieszyć się dobrym samopoczuciem i szczupłą sylwetką. Analogicznie, niewłaściwy daje rozliczne negatywne konsekwencje. Wiele osób decyduje się zatem skorzystać z pomocy dietetyka. Sprawdź, czy specjalista z Wrocławia może pomóc także tobie.

Kiedy do dietetyka?

Korzystanie z takiego wsparcia zwykle przypisuje się osobom chcącym schudnąć, w dodatku takim, które inne metody zawiodły — nierzadko wydaje się, że jest to ostatnia szansa na stracenie zbędnych kilogramów. Tak naprawdę jednak dietetyk z Wrocławia może pomóc także w wielu innych przypadkach — choć faktycznie warto odwiedzić go zawsze kiedy  chce się schudnąć. Trzeba pamiętać, że odpowiednie odżywianie stanowi aż 70% sukcesu, nawet intensywny wysiłek fizyczny nie da dużo jeśli żywienie nie będzie właściwe. Posiłki muszą przy tym nie tylko być mniej kaloryczne, ale też zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na wszystkie niezbędne składniki. Samodzielnie trudno jest o to zadbać — na pewno nie zapewni tego stosowanie diet z kolorowych pism, nie ma bowiem jednego, uniwersalnego sposobu odżywiania dla wszystkich.

Nie tylko odchudzanie

Warto jednak wiedzieć, że wsparcie dietetyka może przydać się także w przypadku innych celów, jak choćby zbudowanie masy mięśniowej, co wymaga odpowiedniego stosunku białek w diecie do węglowodanów. Inne sytuacje, w jakich korzysta się z usług takiego specjalisty, to konieczność stosowania określonych diet ze względu na problemy zdrowotne — alergie pokarmowe i nietolerancje, choroby układu sercowo-naczyniowego czy tarczycy. Specjalista ułoży każdemu klientowi jadłospis według jego potrzeb, wykluczając zakazane pokarmy i zastępując je innymi, dbając o bilans energetyczny i podaż potrzebnych organizmowi składników.

Pomoc dla każdego

Udając się do specjalisty żywienia i przedstawiając mu swoje oczekiwania, można mieć pewność, że uzyskana dieta będzie nie tylko skuteczna, ale też łatwa do stosowania. Dietetyk bierze bowiem pod uwagę upodobania kulinarne klientów.