niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Jak dbać o metalowe palenisko ogrodowe?

Chcąc cieszyć się niepowtarzalną atmosferą, jaką zaprowadza ogień, można zdecydować się na rozpalenie w ogrodzie ogniska. Znacznie lepiej będzie jednak zainwestować w metalowe palenisko —  by stworzyć bezpieczne, ograniczone miejsce do palenia ognia, a przy tym nie niszczyć ziemi oraz roślin, szpecąc ogród. W sprzedaży znaleźć można wiele takich produktów. Dowiedz się, jak o nie dbać.

Wytrzymałe i estetyczne metalowe paleniska ogrodowe

Tego rodzaju produkty, dostarczane przez renomowaną firmę, stworzone są z myślą o wymagających osobach, dlatego zadbano, by prezentowały się estetycznie, a także zachowały swoje walory przez długi czas. Cele te osiągnięto poprzez zastosowanie wytrzymałego materiału do produkcji —  zwykle jest to żeliwo, a także pokrycie powierzchni poprzez malowanie farbą proszkową. Taki sposób wykończenia zapewnia piękny wygląd konstrukcji, np. w kolorze matowej czerni, a także chroni przed korozją i uszkodzeniami. Wytrzymałe metalowe paleniska ogrodowe nie wymagają dzięki temu specjalnej pielęgnacji ani ostrożności —  nie trzeba na przykład chronić ich przed opadami czy chować na zimę do zamkniętego pomieszczenia.

Jak czyścić?

Jeśli palenisko stosowane jest tylko do palenia ognia (koniecznie z użyciem odpowiednich materiałów, jak węgiel drzewny), jego czyszczenie na pewno przez długi czas nie będzie potrzebne, a i gdy zajdzie taka potrzeba, wystarczy spłukanie kurzu i sadzy szlauchem ogrodowym. Jeśli jednak palenisko traktuje się tak samo jak klasyczne ognisko bądź grill, czyli wykorzystuje też do pieczenia np. kiełbasek, pojawią się zanieczyszczenia z kapiącego tłuszczu. Wówczas do czyszczenia można użyć specjalnego odtłuszczacza, preparatu do czyszczenia grilla czy gorącej wody z detergentem. Trzeba tylko wystrzegać się ostrych gąbek i szczotek, które mogłyby zarysować powierzchnię i zdrapać z niej powłokę farby.