wtorek, 16 kwietniaPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Jak wybrać podwójne gniazda elektryczne do domu?

Wykańczasz lub remontujesz dom? Z pewnością wiesz, jak duże jest to wyzwanie. Trzeba dobrać szereg akcesoriów i dodatków, dzięki którym mieszkanie zyska swój charakter i stanie się funkcjonalne. Wśród takich produktów są m.in. podwójne gniazda elektryczne. Jakie jednak produkty wybrać, by były odpowiednie do Twoich potrzeb? Przekonaj się poniżej!

Dlaczego warto wybrać podwójne gniazda elektryczne?

Warto wpierw odpowiedzieć na pytanie – czemu akurat takie, a nie np. pojedyncze gniazdka? Pierwszy powód jest banalny – przede wszystkim podłączysz pod nie dwa urządzenia, a nie jedno. Świetnie się to sprawdza tam, gdzie więcej sprzętów potrzebuje dostępu do elektryczności. Ponadto zamontowanie podwójnego gniazda elektrycznego ogranicza konieczność montażu następnej puszki na kolejny taki element kilka metrów dalej. Poza tym – w wielu przypadkach umożliwia też rezygnację ze stosowania „złodziejek” i przedłużaczy.

Zwróć uwagę na design

Pora jednak sprawdzić, jak wybrać podwójne gniazda elektryczne . W pierwszej kolejności przyjrzyj się ich designowi. Na rynku dostępne są różne modele, pasujące zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i klasycznych. Dodatkowo w sprzedaży są warianty w różnych kolorach, co sprawia, że jeszcze precyzyjniej dobierzesz produkt do wnętrza.

Dobierz gniazda z uziemieniem i bez niego

Przeglądając takie produkty, z pewnością zwróciłeś uwagę, że wiele z nich nie ma uziemienia – czyli charakterystycznego bolca, znajdującego się powyżej lub poniżej otworów na wtyczkę. Wbrew pozorom – to nic złego, o ile stosuje się takie rozwiązanie we właściwym miejscu. Gniazdka bez tego rozwiązania przydają się tam, gdzie podłączasz urządzenia niewymagające uziemienia. Jeśli jednak podpinasz do prądu komputer czy inny sprzęt, który go potrzebuje – akcesorium to powinno Ci je zapewnić.

Gdzie kupić takie gniazda?

Tego typu akcesoria dostępne są w różnych sklepach. Możesz je kupić w jednym z marketów budowlanych, ale – jeśli zależy Ci na najwyższej jakości wykonania i niebanalnej estetyce – powinieneś wybrać produkty pochodzące ze sprawdzonych salonów lub od producentów. Przejrzyj oferty w sieci już teraz, a na pewno znajdziesz odpowiednie artykuły.