niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Jakie zabiegi stomatologii estetycznej może zaoferować dentysta w Krakowie?

Piękne zęby to niezaprzeczalnie wielki atut każdego człowieka, czy to kobiety, czy mężczyzny. By takie uzębienie mieć, można wiele zrobić we własnym zakresie, bez dentysty jednak nie da się obyć. Współczesna stomatologia estetyczna może przywrócić bądź nadać idealny wygląd wszystkim uśmiechom. Sprawdź, co w tym zakresie oferuje dentysta w Krakowie.

Co najbardziej szpeci zęby?

Na piękny wygląd zębów składa się wiele ich cech, takich jak równomierny, jasny kolor, równy zgryz, a także zdrowie. Tym, co zdecydowanie najbardziej szpeci zęby, są braki w uzębieniu, a także widoczna próchnica. Zanim zatem zacznie się zastanawiać nad wybielaniem szkliwa czy założeniem licówek, warto wyleczyć wszystkie ubytki, a także uzupełnić braki w uzębieniu. Te ostatnie przydarzać mogą się nawet osobom dbającym o zęby, przy czym znaczenie ma uzupełnienie nawet tych luk, których nie widać na pierwszy rzut oka —  trzeba bowiem pamiętać, że w sytuacji braku zęba sąsiednie mogą zacząć przesuwać się na jego miejsce, co prowadzi do krzywienia się zgryzu.

Braki w uzębieniu prowadzą zresztą do wielu innych niekorzystnych zmian —  jeśli jest ich więcej, mogą powodować zapadanie się dziąseł i zmianę rysów twarzy —  osoby w takiej sytuacji wyglądają na starsze, nieraz też mówią mniej wyraźnie, nie mówiąc o mniejszym komforcie spożywania posiłków.

Na pewno też negatywnie na wygląd zębów wpływają takie zjawiska jak kamień nazębny oraz przebarwienia. Z tym ostatnim poradzić mogą sobie tylko zabiegi stomatologii estetycznej, polegające na rozjaśnianiu szkliwa. Kamień jednak usuwa się w ramach podstawowych zabiegów higienizacyjnych —  osoby mające tendencje do jego odkładania się, czyli przede wszystkim palacze, powinny przeprowadzać je systematycznie.

Co oferuje dentysta w Krakowie?

Prócz leczenia ubytków próchnicowych i uzupełniania braków zębowych, co często w zupełności wystarcza do tego, by mieć piękne zęby, dentysta z Krakowa może też zaproponować rozjaśnianie szkliwa, czyli wybielanie, a także zakładanie licówek. To dwa najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej. Wybielanie jest stosowane w przypadku przebarwień, licówki zaś zakładane są osobom, które mają do swych zębów więcej zastrzeżeń niż tylko przebarwienia.

Zęby nie tylko zdrowe, ale też piękne!

Zdrowie zębów jest zdecydowanie najważniejsze, ale dziś już nie trzeba wybierać między tym a ich pięknym wyglądem. W osiągnięciu takiego celu pomagają specjalistyczne zabiegi. Ich indywidualny dobór, po zbadaniu pacjenta, doradzi stomatolog.