niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Monitory – czym kierować się przy zakupie?

Nawet luksusowy komputer niewiele zdziała bez odpowiednich peryferiów. Do najważniejszych należą ekrany. Urządzenia te mają za zadanie nie tylko wyświetlać treść. Muszą to też robić dobrze! A to zależy od różnych parametrów. Dowiedz się, jak dobrać sprzęt do konkretnego przeznaczenia.

Jaki monitor dla grafika i fotografa?

Praca nad grafiką cyfrową, jak i postprodukcja w fotografii to zadania wymagające przede wszystkim odpowiedniej palety kolorów. Specjaliści oczekują również od sprzętu, by dawał dostatecznie dużą przestrzeń roboczą. Dlatego dla grafików i fotografów najlepsze monitory to te, które mają m.in.:

  • przekątną min. 27” i rozdzielczość co najmniej Full HD,
  • matrycę IPS,
  • zbliżone do 100% pokrycie palety RGB,
  • szerokie opcje kalibracji obrazu.

Czemu to ważne? Najwyższej jakości sprzęty, takie jak monitory () Iiyama, gwarantują wierne odwzorowanie barw, będące np. niemal identyczne z wydrukiem.

Odpowiednie urządzenie do biura

Na co patrzeć, jeśli wybierasz urządzenie wyświetlające do komputera w biurze? Weź przede wszystkim pod uwagę fakt, że spędzasz przy nim co najmniej kilka godzin w ciągu jednego dnia. Dlatego musi zagwarantować odpowiedni komfort pracy i ergonomię. Taki sprzęt charakteryzuje m.in.:

  • rozdzielczość minimum na poziomie Full HD,
  • przekątna około 23-24”,
  • matowa matryca,
  • systemy redukujące migotanie obrazu.

Monitor dla gracza

Gracze należą do najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują od ekranu kilku najważniejszych rzeczy. Z jednej strony to wysoka rozdzielczość, pozwalająca cieszyć się efektowną szatą graficzną. Z drugiej – wydajność, zapewniająca błyskawiczny czas reakcji i dobre odświeżanie, co daje przewagę nad konkurentami. W tym zadaniu świetnie spiszą się np. przeznaczone dla graczy monitory Iiyama.

Postaw na sprawdzonego producenta!

Dobór parametrów pod konkretne wymagania jest niezwykle istotny. Gwarantuje to nie tylko odpowiedni komfort pracy czy rozrywki, ale i bardziej satysfakcjonujące wyniki. Najlepsze właściwości, jak i liczne funkcje mogą dostarczyć wyłącznie monitory do komputera od renomowanych firm, takich jak np. Iiyama. Sprawdź je już teraz – graj i pracuj efektywniej!