niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

O co warto zapytać fotografa ślubnego przed podpisaniem umowy?

Ceremonia zaślubin to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Wielu osobom zależy na tym, aby go jak najlepiej zapamiętać, dlatego przygotowania trwają nawet 2-3 lata. W tym artykule dowiesz się, o jakie kwestie najlepiej zapytać fotografa ślubnego, aby Wasze zdjęcia były wyjątkową i przepiękną pamiątką. Poznaj 3 najważniejsze pytania.

Jakie jest Twoje doświadczenie?

To na pewno jedna z najistotniejszych kwestii, jeśli chodzi o wybór osoby, od której będą zależały Wasze kadry. Warto dopytać o to, ile reportaży lub sesji ma za sobą dany fotograf, od jak dawna pracuje w tej branży, ile czasu zajmuje mu dopracowanie materiału. Przed rozmową koniecznie należy sprawdzić portfolio, opinie oraz styl, w jakim utrzymane są stworzone przez niego prace. Można także spytać, czy ta osoba robiła już zdjęcia w miejscu Waszego ślubu i wesela – współpraca będzie łatwiejsza.

Ile kosztują poszczególne pakiety i co zawierają?

Praktycznie każdy fotograf ślubny posiada w swojej ofercie kilka różnych pakietów do wyboru. W zależności od proponowanych usług może się w nim znaleźć sesja narzeczeńska czy małżeńska, reportaż lub różne formy przekazania prac (na przykład pendrive, album, dostęp do wirtualnej chmury). Przed podpisaniem umowy należy także zapytać o standardowy czas pracy w dniu wydarzenia, liczbę zdjęć, które otrzymacie, wysokość zaliczki, czy koszty związane z dojazdem i noclegiem. W razie potrzeby warto ustalić również stawkę za dodatkowe godziny.

Co w przypadku wypadków losowych?

Niestety zdarzają się sytuacje, które mogą uniemożliwić pracę nawet najbardziej zaangażowanego fotografa ślubnego i dlatego należy o nich rozmawiać. Podczas spotkania można przedyskutować ewentualne scenariusze. Do najczęściej poruszanych kwestii można zaliczyć chorobę, wypadek lub poważną usterkę sprzętu. Osoby z doświadczeniem potrafią przygotować się praktycznie na każdą okoliczność i zaproponować satysfakcjonujące rozwiązanie.

To Wasz ślub – zadbajcie o ten dzień

Aby mieć wyjątkowe wspomnienia z dnia zaślubin, należy zadbać o wiele istotnych elementów. Jednym z nich jest niewątpliwie wybór odpowiedniej osoby, która uwieczni na zdjęciach te niezapomniane momenty i dostarczy Wam przepiękną pamiątkę. Do spotkania z fotografem warto się odpowiednio wcześniej przygotować. Powyższe pytania to tylko wstęp do rozmowy. Zatroszczenie się o wyżej wymienione kwestie gwarantuje sukces.