niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

O czym pamiętać, wybierając skórzaną torebkę?

Dodatki ze skóry postrzegane są jako szczególnie gustowne, eleganckie, a także prestiżowe. Wybiera się je także ze względu na ich wysoką jakość oraz wytrzymałość. Poza tym jednak skóra ma swoje wymagania. Sprawdź, co warto wiedzieć jeśli myślisz nad zakupem skórzanej torebki.

Materiał wytrzymały, ale delikatny

Skóra to wyjątkowy surowiec, od wieków cieszący się uznaniem i ciągle bardzo ceniony, co przekłada się też na ceny wyrobów z tego materiału. Opłaca się zaś w nie inwestować, gdyż mogą one służyć długo. Wynika to z odporności skóry, choć trzeba też pamiętać, że jest to materiał dość delikatny, podatny na uszkodzenia powodowane przez rozmaite czynniki. Przede wszystkim torebka skórzana nie powinna być narażona na bezpośredni kontakt z wodą, nie jest to zatem najlepszy wybór na deszcz, a jeśli już zamoknie, trzeba ją szybko i dokładnie wysuszyć —  ale nie przez powieszenie na kaloryferze. Wysoka temperatura także nie wpłynie na nią dobrze. Poza tym zabronione jest intensywne szorowanie, które może powodować matowienie, odbarwianie, łuszczenie się wierzchniej warstwy czy zarysowanie.

O skórę warto też dbać. Właściwie pielęgnowana i konserwowana torebka posłuży długo i stale będzie wyglądać jak nowa, zaś w pielęgnację nie trzeba wkładać wiele wysiłku. Najważniejsze jest zapobieganie zsychaniu się skóry, co może prowadzić do jej pękania i łuszczenia się, trzeba zatem co jakiś czas smarować ją odpowiednim preparatem albo kosmetykiem nawilżającym typu balsam, wazelina, krem do rąk. Po tym zabiegu warto też powierzchnię wypolerować, dzięki czemu będzie pięknie lśnić. Oczywiście niezbędne jest używanie odpowiednich akcesoriów, jak miękka, nie szorstka czy ostra, szmatka, zamiast na przykład gąbki.

Kiedy jest to dobry wybór?

Walory skóry powodują, że wykonane z niej dodatki są dobrym wyborem tak naprawdę zawsze. Szukasz wytrzymałej torby na co dzień czy eleganckiej kopertówki na wielkie wyjście? W tym pierwszym przypadku skórzany materiał zapewni trwałość, w drugim —  doda prestiżu.

Materiał nie do zastąpienia

Choć dobrze wykonana skóra ekologiczna może świetnie zastępować tę naturalną, nigdy nie będzie miała jej walorów. Nic więc dziwnego, że wyroby takie niezmiennie cieszą się wielką popularnością. Warto w nie inwestować, gdyż zawsze jest to zakup, jakim można cieszyć się wiele lat.