środa, 29 listopadaPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Regały Drive-In – sposób na maksymalne wykorzystanie magazynu

Szukasz rozwiązań, które pomogą Ci zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni w magazynie? Potrzebujesz zatem regałów Drive-In. Konstrukcje te znakomicie sprawdzają się w najróżniejszych warunkach, gwarantując maksymalne wykorzystanie powierzchni składu, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pracy i nie tylko. Dowiedz się więcej poniżej.

Czym są regały Drive-In?

Nazywane także wjezdnymi, regały Drive-In to typ wyposażenia magazynów pozwalający na lepsze zarządzanie przestrzenią. Ich konstrukcja opiera się na sąsiadujących ze sobą długich korytarzach, których belki wyposażone są w specjalne szyny nośne. Te ostatnie pełnią funkcję platform pod palety. Opisywane wyposażenie magazynów powstało z myślą o składowaniu hurtowej ilości towarów jednorodnych.

Przechowywanie na nich produktów tego samego typu jest optymalne ze względu na fakt, że korzystanie z tych regałów opiera się na zasadach FILO, czyli pierwszy wchodzi, ostatni wychodzi. Co to oznacza? M.in. to, że paleta umieszczona na szynach nośnych w pierwszej kolejności zostaje z nich ściągnięta jako ostatnia. Aby się do niej dostać, trzeba zdjąć wszystkie ustawione po niej towary.

Co można na nich składować?

System ten wykorzystuje się do magazynowania najróżniejszych artykułów, w tym tych, które są narażone na łatwe uszkodzenie. Wynika to z faktu, że w tego typu konstrukcjach palety z produktami nie są umieszczane jedna na drugiej, a nad sobą, na ww. szynach. To sprawia, że można na nich składować nawet kruche lub niebezpieczne przedmioty (np. chemikalia). Wyposażenie to chętnie wykorzystują także wytwórcy produktów sezonowych, co wynika z niskiego współczynnika rotacji. Sięgają po nie też przedsiębiorstwa wymagające konstrukcji przeznaczonych do magazynów chłodniczych.

Jakie są podstawowe zalety tego rozwiązania?

Zdecydowanie największa korzyść, wynikająca z inwestycji w regały Drive-In, to wykorzystanie nawet do 90% powierzchni całego obiektu. Z drugiej strony – mogą one być dostosowane do wymagań konkretnego użytkownika, by odpowiadały np. szerokości wózków widłowych. A to tylko dwie zalety. Poznaj pozostałe atuty, wybierając wyposażenie renomowanych firm.