niedziela, 25 lutegoPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Wiszące lampy sufitowe – jak wybrać odpowiedni model do aranżacji?

Aranżacja wnętrza składa się z mnóstwa elementów, jakie tworzą jej charakter. Do najważniejszych czynników, wpływających na odbiór wystroju pomieszczenia, należy m.in. oświetlenie. Wśród najpopularniejszych opraw zaś wylicza się m.in. wiszące lampy sufitowe. Jak dobrać odpowiedni model do aranżacji? Sprawdź to teraz!

Lampa sufitowa w nowoczesnym pokoju

Współcześnie wiele osób ceni sobie nowoczesność w aranżacjach. Minimalistyczne wnętrza są praktyczne, zazwyczaj jasne, a do tego wystarczy kilka prostych zabiegów, by uczynić je przytulnymi. Duże znaczenie ma właśnie dobór odpowiedniego oświetlenia. Do takiego pomieszczenia idealnie nada się nowoczesna lampa wisząca. Taki model charakteryzuje się często prostymi, geometrycznymi formami, np. z kulistymi kloszami czy walcowatymi abażurami. Także kolorystyka takich produktów jest dość jednolita – najczęściej można spotkać je w barwie złota, czerni lub bieli, choć – naturalnie – zdarzają się też inne kolory, w tym miedziany z refleksami różu.

Wisząca lampa sufitowa do klasycznego wnętrza

W klasycznych wnętrzach wiszące lampy sufitowe przybierają najróżniejsze formy. Często są to żyrandole – dość bogato zdobione i z licznymi oprawkami. Mogą być ozdobione kryształkami czy tkaninowymi abażurami, a także bogatą, zwykle roślinną, ornamentyką. Produkuje się je zwykle z metalu, ale nierzadko spotykane są również modele drewniane. Warto wiedzieć, że te o bogatszym wzornictwie często są też wieszane w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu glamour!

Lampy wiszące w eklektycznej aranżacji

Jeśli nie lubisz się ograniczać, szukasz inspiracji w najróżniejszych klimatach wnętrz – z pewnością przemawia do Ciebie eklektyczny typ wystroju. Ma on tę zaletę, że możesz łączyć w nim elementy pochodzące z rozmaitych aranżacji. Nikogo nie zdziwi np. nowoczesna czy loftowa lampa wisząca w takim wnętrzu, mimo że w jego centrum znajduje się typowo klasyczna sofa i fotel retro! Nie bój się więc eksperymentować z formami i kolorami – efekt na pewno pozytywnie Cię zaskoczy!

Znajdź idealną lampę dla siebie!

Dobór odpowiedniego oświetlenia do pomieszczenia to swoista kropka nad „i”. Wiszące lampy sufitowe, czy to nowoczesne, czy loftowe, powinny dobrze korelować z klimatem pomieszczenia. Dlatego, kiedy stoisz przed takim zakupem, zajrzyj do dobrego sklepu z systemami oświetleniowymi i sprawdź produkty w odpowiednich kategoriach.