wtorek, 16 kwietniaPodcast TV - Twoja własna telewizja internetowa
Shadow

Zalety regałów Drive-In – poznaj je już teraz!

Organizacja przestrzeni w magazynie jest bardzo istotna. Wszak to od niej zależy, ile towaru zmieści się w konkretnym obiekcie. Dlatego producenci rozwiązań przeznaczonych do składów proponują m.in. regały typu Drive-In. Czym one są? Dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule. Przeczytaj go teraz!

Czym są regały Drive-In?

To konstrukcje przeznaczone do przechowywania hurtowych ilości towarów jednorodnych. Najlepiej sprawdzają się tam, gdzie można przechowywać produkty w sposób blokowy. Użytkowanie ich opiera się na zasadach First in, last out (FILO). To oznacza, że pierwsza paleta, która została umieszczona na takim regale, wychodzi z niego jako ostatnia. Z tego powodu właśnie najlepiej spisują się one w przypadku składowania jednego typu artykułów. A jakie mają zalety? Sprawdź!

Lepsze zagospodarowanie powierzchni magazynu

Najważniejszą korzyścią, płynącą z używania tej techniki magazynowania, jest optymalne wykorzystanie powierzchni obiektu, w którym ją zastosowano. W ten sposób eliminuje się korytarze robocze, co sprawia, że można zwiększyć przestrzeń przeznaczoną na same towary nawet do 90%!

Wygląda to w ten sposób, że regały Drive- In ustawione są w sąsiadujących ze sobą tunelach. Są one na tyle szerokie, by zmieściły się w nich wózki widłowe z paletą. Warto dodać – dzięki takiemu rozwiązaniu załadunek i rozładunek są znacznie szybsze.

Wzrost bezpieczeństwa pracowników i towarów

Wraz z większą efektywnością pracy zwiększa się także jej bezpieczeństwo. Ponadto belki są wyposażone w szyny nośne, co sprawia, że towary nie stoją bezpośrednio na sobie tylko zawisają nad innymi pakunkami. Dzięki temu technika ta jest odpowiednia do przechowywania nawet delikatnych produktów. Eliminacja korytarzy roboczych zaś i solidna konstrukcja przekłada się na wyższą ochronę pracowników.

Czy warto zainwestować w regały Drive-In?

Te i wiele innych zalet sprawiają, że regały Drive-In stanowią znakomite rozwiązanie do każdego magazynu, gdzie przechowywane są jednorodne towary. Warto przy tym pamiętać, że najlepiej sięgać po konstrukcje od sprawdzonych firm. Już teraz więc zapoznaj się z propozycjami producentów dostarczających systemy magazynowe.